blog EMDR’nin Tanımı ve 1980’lerden Günümüze Dünyadaki Yeri

"Göz Hareketiyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme" anlamına gelmektedir. EMDR 1987 yılında Francine Shapiro tarafından rastgele bir gözlem sonrasında oluşturulmuştur."

Devamını Gör
blog Neden EMDR?

Benim tek bir soruyla Tıp Fakültesine gitme sebebim, istediğim mühendisliği tutturmuşken üstelik, kayıtsız şartsız insanlara yardım etmekti.

Devamını Gör
blog Seans Süreleri ve Sıklığı

"EMDR, tüm kaygı bozukluklarında, depresyonda, kişilik bozukluklarında ve altta psikolojik kökenin yattığı tıbbi hastalıklarda etkin bir tedavi yöntemidir. Seans süresi 50 dakikadır."

Devamını Gör
blog Daha İyi Hissediyorum

"EMDR sayesinde hayatımda büyük bir adım attım. Kendimi tekrar sevmeyi ve saygı duymayı öğrendim. Artık kendimi olduğum gibi kabul edebiliyor ve şimdi daha güçlü hissediyorum."

Devamını Gör
blog Depresyonla Yaşamak Zorunda Değiliz

"Bir bireyin kaygı, üzüntü, korku, çaresizlik, umutsuzluk gibi duyguları zaman zaman yaşaması hayatın normal gelişiminin bir parçasıdır.

Devamını Gör
blog Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları

"Anksiyete bozuklukları kişinin duygu, düşünce ve davranışlarını etkiler ve eğer tedavi edilmezse, sosyal, mesleki ve kişiler arası ilişkilerde önemli problemlere yol açabilir. "

Devamını Gör
blog Şema Terapisi Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

"Şema terapi, değiştirilmesi zor, çocukluk ve ergenlik döneminde belirgin kökenleri bulunan psikolojik rahatsızlıklar için tasarlanmış, bilişsel, davranışçı, kişiler arası ve yaşantısal teknikleri birleştiren bütünleştirici bir teori ve tedavi yaklaşımıdı

Devamını Gör
blog Cinsel Sorunlar ve Cinsel Terapi

"Herkesin cinsel bilgilere ulaşma ve cinsel ilişkiyi zevk için ya da üreme amacıyla yaşama hakkı vardır. "

Devamını Gör
blog Panik Atak

"Panik atak belirtileri ve semptomları aniden gelişir ve genellikle 10 dakika içinde zirveye ulaşır. "

Devamını Gör
blog Psikiyatri Nedir Psikiyatrist Kimdir

"Psikiyatri ruhsal bozuklukları tanımlama, anlama, kategorize etme ve en iyi tedaviyi belirleme için medikal uzmanlığın kullanıldığı bir tıp alanıdır."

Devamını Gör
blog EMDR Terapisinde Grup Tedavisi Mümkün mü

"EMDR, travma anılarının işlenmesinde diğer tedavi yöntemlerine nispeten daha kısa bir tedavi olarak erken müdahalelerle önemli bir rol oynamakta ve olumsuz suçlama gibi düşüncelerin birikimini önlemesi açısından da grup terapilerinde uygulanması uygun gö

Devamını Gör
blog Cinsel İstismara Bağlı Travmalarda EMDR Terapisinin Başarısı

"Özellikle son 15 yılda cinsel travma için EMDR’nin kullanımı artmış ve EMDR cinsel travmayı tedavi edici süreci hakkında daha geniş çaplı araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. "

Devamını Gör
blog Sosyal Fobi Tedavisinde EMDR Gücü - EMDR

"Birçok psikolojik rahatsızlıkta olduğu gibi sosyal ortamlarda kaygı duyarak veya bu ortamlardan kaçınarak yaşamak zorunda değilsiniz. "

Devamını Gör
blog EMDR Tedavisinin Ruhsal Travmalardaki Etkisi - EMDR

"Travmatik olay yaşadığı sırada kişi yoğun anksiyeteye maruz kalır ve olay beyin tarafından olması gereken şekilde işlenemez.

Devamını Gör
blog Yüksek Düzeydeki Sınav Kaygısı ile Baş Etmenin Yolları ve EMDR - EMDR

Sınav kaygısını öncesinde öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygı olarak tanımlıyoruz.

Devamını Gör
blog Bedensel Belirtilerle Giden Psikiyatrik Bozukluklarda EMDR Tedavisi - EMDR

Psikiyatri ve psikolojide bedensel şikayet ve belirtilerin ön planda olduğu psikiyatrik hastalıklara “somatofrom” denmektedir.

Devamını Gör
blog Madde ve Alkol Bağımlılığı için Yeni Popüler Yöntem : EMDR Psikoterapisi

Olumlu ya da olumsuz yaşam deneyimleri; düşüncelerimiz, inançlarımız ve davranışlarımız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Devamını Gör
blog PSİKİYATRİ NEDİR ? PSİKİYATRİST KİMDİR ?

Psikiyatri Nedir Psikiyatrist Kimdir Günümüzde psikiyatri (ruh hekimliği), psikiyatrist (ruh hekimi) , psikolog gibi sözcükler sıklıkla kullanılmakta ve bu meslek adları birbiriyle sıkça karıştırılmaktadır. “Psikiyatrist kimdir ve neler yapar ?”

Devamını Gör
blog CİNSEL SORUNLAR VE CİNSEL TERAPİ

Herkesin cinsel bilgilere ulaşma ve cinsel ilişkiyi zevk için ya da üreme amacıyla yaşama hakkı vardır. İnsan cinselliği tıpkı diğer insan davranışlarında olduğu gibi bedensel, psikolojik ve sosyal koşullardan etkilenir. Cinsellik salt cinsel organlarla

Devamını Gör
blog ŞEMA TERAPİSİ NEDİR ? NASIL UYGULANIR ?

Şema terapi, değiştirilmesi zor, çocukluk ve ergenlik döneminde belirgin kökenleri bulunan psikolojik rahatsızlıklar için tasarlanmış, bilişsel, davranışçı, kişiler arası ve yaşantısal teknikleri birleştiren bütünleştirici bir teori ve tedavi yaklaşımıdır

Devamını Gör
blog DEPRESYONLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLİZ

Kendimi sürekli yorgun hissediyorum. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Boynum ve başım devamlı ağrıyor...Etrafımdaki herkese kızgınım, devamlı neyin var diyorlar, bu beni çok rahatsız ediyor, kimseyle konuşmak içimden gelmiyor.

Devamını Gör
blog DAHA İYİ HİSSEDİYORUM

EMDR terapisi alan bir danışanla röportaj

Devamını Gör
blog NEDEN EMDR?

Ben size neden EMDR terapisi almalısınızı değil, neden EMDR terapisi yapmayı seçtiğimi anlatmak istiyorum.

Devamını Gör
blog SEANS SÜRELERİ VE SIKLIĞI

Bizlere randevu almadan önce sıklıkla sorulan seans süreleri ve sıklığı tüm dünyada bir çok değişkene bağlı olarak değişmektedir.

Devamını Gör
blog Bir Soru Üzerine..

Düşüncelerinizi bir çok birey adına belirtmiş olmanız kendi adıma çok keyif verici. Öncelikle size yazınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Devamını Gör
Randevu Alın

Size en uygun zamanı seçerek randevu talep edebilirsiniz.